Ndërlidhjet

RAMALAH


Dy të deleguar të Shteteve të Bashkuara kanë paraparë të takojnë gjatë ditës liderin palestinez, Yaser Arafat në Ramallah të Bregut Perëndimor, pasi takuan dje kryeministrin izraelit Ariel Sharon.
Gjenerali në pension, Anthony Ziini dhe ndihmës sekretari amerikan i shtetit, William Burns janë duke u përpjekur që të forcojnë një armëpushim të përhershëm midis Izraelit dhe palestinezëve dhe të rifillojnë bisedimet për paqë.
XS
SM
MD
LG