Ndërlidhjet

RAMALAH


I deleguari i Shteteve të Bashkuara, Anthony Ziini ka thënë në Ramalah, ku takoi Yasser Arafatin, se si Izraeli ashtu edhe palestinezët kanë vuajtur shumë gjatë dhunës 14 muajshe dhe është koha për të bërë paqë.
Arafat tha pas bisedimeve se ai mbetet i vendosur për paqë.
Zinni dhe ndihmës sekretari amerikan i shtetit, William Burns takuan dje edhe kryeministrin izraelitë, Ariel Sharon.
XS
SM
MD
LG