Ndërlidhjet

LONDËR


Pas takimit me kryeministrin britanik, Toni Bler, presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica, kritikoi Gjykatën Penale të Hagës për hetimet rreth gjeneralit Pavkovic dhe ish-shefit të policisë, Llukic. Duke e quajtur politikën e Hagës, “një drejtësi përzgjedhëse”, Koshtunica citohet të ketë thënë se “hapa të tillë mund të kenë ndikim negativ mbi stabilitetin e vendit të tij”.
Vojisllav Koshtunica pritet të takohet gjatë ditës edhe me mbretëreshën Elizabet.
XS
SM
MD
LG