Ndërlidhjet

SHKUP


“Një autobus i agjensisë së Kombeve të Bashkuara për Refugjatë, UNHCR, është dëmtuar lehtë, nga një shpërthim në rrugë por askush nuk është lënduar prej tij” – kumtoi sot një zëdhënës i agjensisë. Shpërthimi ndodhi mbrëmjen e së enjtes në të dalë të fshatit Radushë, kur autobusi i cili transportonte tetë fëmijë shqiptarë dhe disa të moshuar, hasi në një objekt të paidentifikuar në buzë të rrugës, - pohojnë të njëjtat burime.
XS
SM
MD
LG