Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e Shteteve të Bashkuara kanë vazhduar sulmet rreth vendstrehimeve të terroristëve të dyshuar në rajonet malore të Tora Borës në Afganistan dhe ndjekjen e Osama bin Ladenit dhe Mullah Omarit, ndonëse nuk janë të sigurtë për vendstrehimin e tyre, thonë zyrtarët amerikanë.
Kryekomandanti i operacioneve në Afganistan, gjenerali amerikan, Tommy Franks ka thënë se forcat ajrore dhe tokësore amerikane kanë sulmuar edhe trupa të armatosura talibane duke u përpjekur të ikin nga Kandahari.
XS
SM
MD
LG