Ndërlidhjet

UASHINGTON


“Ne do ti përkujtojmë të gjithë ata që i humbëm” - tha presidenti amerikan George Bush në tremujorin e sulmeve terroriste ndaj Shteteve të Bashkuara.
Duke folur në Shtëpinë e Bardhë, Bush tha se amerikanët e kujtojnë këtë ditë me pikëllim, mllef dhe përkushtim. Ceremoniali i përkujtimit për viktimat u mbajt në Nju Jork dhe rrethinën e Uashingtonit
XS
SM
MD
LG