Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri shqiptar Ilir Meta i publikoi emrat e 4 ministrave të rinjë të kabinetit të tij. Ata janë: ministër i Financave, Gjergj Teneqexhiu, ministër i Ekonomisë publike dhe Privatizimit, Spartak Poçi, ministër i Bujqësisë, Eduard Alushi, dhe Blendi Klosi, ministër i Punëve Publike dhe Transportit.
Nesër këto propozime kryeministri do t ‘ia paraqesë presidentit Rexhep Meidani.
Kryetari i Partisë Socialiste Fatos Nano ka hedhur poshtë çdo kompromis emrash pa rikomponim të plotë të qeverisë.
XS
SM
MD
LG