Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara ende nuk e kanë arritur qëllimin e tyre në Afganistan, vrasjen ose zënien e udhëheqësve talibanë dhe të Al Qaida-s, ka thënë Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld para gazetarëve në Pentagon.
Shtetet e Bashkuara dhe aleatët duhet të sigurohen se Afganistani nuk do të jetë më vendstrehim për terroristët si Osama bin Laden, tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG