Ndërlidhjet

TORA BORA/AFGANISTAN


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar bombardimin e rajoneve malore në lindje të Afganistanit pasi sakadoi afati për dorëzimin e luftëtarëve të Al Kaidës në orët e mëngjezit.
Operacione nga toka nuk kishte, por raportohet se anti-talibanët dhe luftëtarët e Al Kaidës janë duke negociuar dorëzimin.
Nuk është e qartë nëse Osama bin Laden ndodhet në mesin e luftëtarëve të jashtëm në malet Tora Bora afër Pakistanit.
XS
SM
MD
LG