Ndërlidhjet

PRETORI


Ndihmës sekretari amerikan i shtetit,Walter Kansteiner ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë duke biseduar me liderët e Kenias dhe Etiopisë për identifikimin e rrjetave të mundshme terroriste në Somalinë fqinje.
Kansteiner ka thënë në Pretori se Shtetet e Bashkuara duan të ndyshojnë ambientin politik të Somalisë nga ai që mund të jetë mikpritës i terroristëve në ambient që do të ishte jomikpritës i tyre.
XS
SM
MD
LG