Ndërlidhjet

ZAGREB


Gjatë vizitës së tij të parë zyrtare në Kroaci, ministri i Jashtëm jugosllav, Goran Svillanoviç, ka shprehur keqardhjen për vuajtjet e kroatëve dhe shtetasve jugosllavë gjatë luftës së viteve ‘90.
Svillanoviç tha pas takimeve me homologun e tij kroat, Tonino Pikula, se politikanët janë siç u shpreh ai “përgjegjësit kryesorë për çfarë ka ndodhur dekadën e kaluar”.
XS
SM
MD
LG