Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri Izraelit, Ariel Sharon, ka thënë se ai pret nga lideri palestinez të mbështesë fjalët me vepra, duke reaguar ndaj thirrjeve të djeshme të Yasser Arafatit për dhënien fund të sulmeve vetëvrasëse kundër Izraelit.
Ariel Sharon ka thënë se ai është për paqë të njëmendët, duke shtuar se Izraeli do të vazhdojë të mbrojë qytetarët e vetë dhe egzistencën e tij.
XS
SM
MD
LG