Ndërlidhjet

PRAGË


Presidentët e Polonisë dhe Republikës Çeke, Aleksandar Kwasniewski dhe Vaclav Havell në konferencë të përbashkët për shtypin shfaqën besimin se NATO vitin e ardhëshëm do të ftojë shtet Baltike, dhe Slloveninë e Sllovakinë që t’i bashkohen Aleancës.
Këta dy anëtarë të rinj të Aleancës shpresojnë se NATO do të mbetet i hapur për shtetet tjera.
XS
SM
MD
LG