Ndërlidhjet

ANKARA


Rreth 12 njerëz kanë vdekur si pasojë e motit të keq që ka mbërthyer Ballkanin. Një stuhi bore që ka goditur ditët e fundit pjesën jugore të Gadishullit, ka shkaktuar ndërprerjen e energjisë elektrike dhe transportit në Greqi dhe Turqi. Reshjet e pazakonta të dëborës kanë bllokuar rrugët e komunikacionit në mëse 3 mijë fshatra në perëndim të Turqisë si dhe rrugë-kalimin kufitar mes dy shteteve.
XS
SM
MD
LG