Ndërlidhjet

ROMË


Lideri i qeverisë së ardhshme të përkohshme të Afganistanit, Hamid Karzai ka dënuar shkretërimin që talibanët i shkaktuan vendit dhe i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare që të mbetet e angazhuar pas përfundimit të betejës kundër terrorizmit atje.
Gjatë qëndrimit në Romë, ku takoi ish mbretin afgan në egzil, Karzai premtoi se guerrilët arabë që do të kapen në
Afganistan do t’i dorëzohen drejtësisë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG