Ndërlidhjet

LONDËR


Policia britanike ka arrestuar disa persona të jashtëm të dyshuar për terror, si hap i parë i zbatimit të ligjit të ri kundër terrorizmit.
Zyrtarët e policisë nuk kanë identifikuar numrin apo kombësinë e të dyshuarve dhe as natyrën e krimeve të dyshuara.
Zëdhënësi i policisë ka thënë se operacioni po vazhdon.
XS
SM
MD
LG