Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i Shtatmadhorisë së forcave të armatosura të Shteteve të Bashkuara, Richard Myers, ka thënë në Bruksel se ndjekja e terroristëve mund të vazhdojë jashtë kufijve të Afganistanit,ndoshta jo domosdoshmërisht me mjete ushtarake.
Myers ka thënë se Somalia është cak potencial për aksion të Shteteve të Bashkuara, por ai ka thënë se SHBA-të mund të shfrytëzojnë mjetet diplomatike apo ligjore kundër kërcënimeve terroriste nga Somalia.
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka përmendur Jemenin dhe Sudanin si vende të tjera të njohura për strehimin e celulave terroristëve.
XS
SM
MD
LG