Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell dhe kryesuesi i Bashkimit Evropian, Guy Verhovfstadt nga Belgjika kanë shpallur frontin unik lidhur me konfliktin Izraelito-palestinez, pas bisedimeve të djeshme në Uashington, ku ishte edhe shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Javier Solana.
Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian thonë se janë të një mendje lidhur me konturat e gjëra të politikës ndaj Lindjes së Afërt. Dy palët thonë se duan që lideri palestinez ,Yasser Arafat ta bëj të sigurtë se do të zbatojë thirrjet e tij për dhënien fund të terrorizmit kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG