Ndërlidhjet

TORA BORA/AFGANISTAN


Ushtarët e Shteteve të Bashkuara dhe forcat afgane po vazhdojnë të kërkojnë shpellë më shpellë Osama bin Ladenin në rajonet Tora Bora të Afganistanit.
Komandanti i forcave amerikane në Afganistan, gjenerali Tomy Franks, ka thënë se Shtetet e Bashkuara akoma nuk e dijnë saktësisht fatin e bin Ladenit, për të cilin thuhet se mund të jetë vrarë gjatë bombardimeve.
XS
SM
MD
LG