Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i Jashtëm Izraelit, Shimon Peres ka hartuar një plan të përkohëshëm paqësor për shtetin palestinez dhe ua ka paraqitur liderëve palestinezë, raporton shtypi izraelit.
Kabineti i kryeministrit Ariel Sharon ka demantuar raportin si trillim, por në komunikatën e publikuar nga ministri palestinez për informim,Yasser Rabbo, thuhet se propozimet e raportuara janë shum larg hapësirës që duhet të përfshijë shteti palestinez.
XS
SM
MD
LG