Ndërlidhjet

KARAÇI


Duke marrë parasysh vendimin e qeverisë amerikane, Pakistani ka bllokuar xhirollogaritë bankiere të dy grupeve të akuzuara për ndërlikim në terrorizëm, duke përfshirë Lashkar-i- Taiba, të cilën India e fajëson për sulmin vetëvrasës kundër parlamentit të saj.
Shtetet e Bashkuara kanë bllokuar gjithashtu asetet që i takojnë këtij dhe grupit Umna Tameer -e- Nau me bazë në Pakistan i cili, siç u tha, i ka dhënë informata për armët bërthamore terroristit të dyshuar Osama bin Laden.
XS
SM
MD
LG