Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

XHAMU/INDI


Trupat e Indisë dhe të Pakistanit kanë shkëmbyer zjarr artilerie duke rritur edhe më tej tensionimet në kufi, ndërkohë që India dëboi një diplomat pakistanez nga nju Delhi dhe tërhoqi të vetin nga Islamabadi ditë më parë.
Armatat e dy fqinjëve bërthamorë të armiqësuar kanë përforcuar pozicionet në secilën anë të Kashmirit që nga sulmi i 13 dhjetorit kundër parlamentit të Indisë, për të cilin Delhi akuzon dy grupe militante me bazë në Pakistan.
XS
SM
MD
LG