Ndërlidhjet

JALALABAD


Forcat anti-talibanë në lindje të Afganistanit thonë se kanë arrestuar një komandant afgan, Awal Gul-in për lidhje të dyshuara me rrjetin terrorist al Kaida.
Zyrtarët e Jalalabadit thonë se Awal Gul ka ndihmuar talibanët kur hynë në provincën Nangahar, në vitin 1996, dhe që atëherë kishte vënë lidhje të ngushta me rrjetin al Kaida.
XS
SM
MD
LG