Ndërlidhjet

JERUSALEM


Nga të shtënat e një helikopteri ushtarak izraelit u vra një palestinez, i cili këtij sulmi i ishte kundër përgjigjur me të shtëna me pushkë. Kjo përleshje ndodhi në Bregun Përëndimor dhe vlerësohet se, u hodhi një hije të padëshiruar bisedimeve të rralla për siguri ndërmjet të dy palëve.
Në këto bisedime, që u mbajtën në Rripin e Gazës, zyrtarë izraelitë dhe palestinezë të sigurisë janë marrë vesh për riparimin e aeroportit ndërkombëtar të Gazës, që ishte dëmtuar nga trupat izraelite.
XS
SM
MD
LG