Ndërlidhjet

LIMA


Rreth 300 kufoma janë zbuluar deri tani në gërmadhat e Qendrës Tregtare në kryeqytetin e Perusë, që u shkatërrua si pasojë e shpërthimit të fishekzjarreve.
Zyrtarët thonë se mbi 200 të tjerë janë lënduar.
Presidenti i Perusë Alejandro Toledo ka shpallur dy ditë zie kombëtare, dhe ka kërkuar ndalimin e shitjes së fishekzjarreve.
XS
SM
MD
LG