Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e re e Kabulit raporton vrasjen e shefit të shërbimit taliban të zbulimit. Abdullah Tahvedi, zëvendës-kryesues i shërbimit të zbulimit në qeverinë e përkohshme të Afganistanit, ka thënë per mediat amerikane se Qari Ahmadullah, u vra në fundjavë, kur bombarduesit e Shteteve të Bashkuara, qëlluan shtëpinë ku strehohej ai dhe një tjetër funksionar i lartë taliban.
XS
SM
MD
LG