Ndërlidhjet

MOSKË


10 civilë çeçenë, mes të cilëve gra dhe fëmijë, humbën jetën mbrëmë, kur forcat ruse qëlluan me artileri fshatin Çaçan Jurt, pas disa ditësh rrethimi dhe luftimesh të ashpra me luftëtarët çeçenë – citon radioja shtetërore ruse, funksionarë të republikës.
XS
SM
MD
LG