Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria e Përkohshme e Afganistanit ka liruar dhe dërguar për në shtëpi 320 ish-luftëtarë talibanë, disa prej të cilavë mbaheshin të burgosur që prej pesë vjetësh nga forcat e Aleancës Veriore. Zyrtarë të ministrisë së Sigurisë thonë se me këtë akt qeveria e re dëshmon vullnetin e saj për ripajtim kombëtar.
XS
SM
MD
LG