Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, thotë se nuk mendon që India dhe Pakistani do të arrijnë tek lufta, si konkluzion i grindjeve të rigjallëruara mbi Kashmirin. Ramsfelld pranoi që gjendja është e nderë, por tha se hapat e fundit të ndërmarrë nga të dyja vendet do t’i ulin në perspektivë tensionet.
XS
SM
MD
LG