Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izarelite njofton se ka vrarë një militant palestinez dhe ka arrestuar dy të tjerë në konfrontimin me armë gjatë inkurzionit të tankeve izraelite në fshatin palestinez Tel, në Bregun Perëndimor.
Autoritetet palestineze thanë se inkurzioni dëshmon se kryemistri izraelit, Ariel Sharon vazhdon luftën kundër popullit palestinez.
Zhvillimet kanë ndodhur kur i deleguari special i Shteteve të Bashkuara, Anthony Ziini në bisedime me dy palët kërkon zbatimin e menjëhershëm të planit për armëpushim të përhershëm.
XS
SM
MD
LG