Ndërlidhjet

BANGALORE, Indi


Kryeministri britanik, Toni Bler, vlerëson se “mohimi absolut i terrorizmit”, do duhej të ishte pikënisja e dialogut mes Indisë dhe Pakistanit për çështjen e Kashmirit. Ai siguroi se kjo temë do të zinte vend qendror në bisedimet e tij me zyrtarë pakistanezë gjatë ditëve të ardhshme pasi, siç u shpreh Bler, misioni i tij ishte të ushtronte një ndikim paqtues mes dy rivalëve.
XS
SM
MD
LG