Ndërlidhjet

NJU DELHI


Sipas raporteve nga territori i ndarë i Kashmirit, sonte është shkallëzuar zjarri artilerik midis forcave të Indisë dhe Pakistanit, pasi India njoftoi të kishte rrëzuar një aeroplan spiunimi pakistanez pa ekuipazh. Autoritetet e Pakistanit mohuan të kenë humbur çfarëdo aeroplani e thanë se ai ka qenë aeroplan spiunimi i Indisë që u rrëzua në pjesën e Kashmirit të kontrolluar nga India.
XS
SM
MD
LG