Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kryeministri i Britanisë, Tony Blair, takoi kryeministrin e Indisë, Atal Behari Vajpayee, në Nju Delhi në kuadrin e një misioni diplomatik që synon të ulë tensionimet midis Indisë dhe Pakistanit.
Gjatë bisedimeve, Bler e Vajpayee nënshkruan një deklaratë që dënon ata të cilët ofrojnë mbështetje financiare apo teknike për terroristët.
Tony Bler takon nesër në Islamabad edhe presidentin e Pakistanit, Pervez Musharaf.
XS
SM
MD
LG