Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Duke nënvizuar goditjen ndaj Al-Kaidës dhe mbylljen e kampeve të saj stërvitore në Afganistan, kryeministri britanik, tha se koalicioni ndërkombëtar kundër terrorizmit ka arritur më tepër nga ç’pritej.
Por Toni Bler theksoi se kanë mbetur ende mjaft sfida, mes të cilave përmendi rindërtimin e Afganistanit.
Gjatë konferencës për shtyp në Islamabad, kryeministri Bler refuzoi të komentojë tensionet aktuale mes Indisë dhe Pakistanit duke thënë se për këtë çështje do të bisedojë më parë me presidentin pakistanez, Pervez Musharraf.
XS
SM
MD
LG