Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti Jugosllav, Vojisllav Koshtunica dhe presidenti i Kinës, Jian Zemin nënshkruan një komunikatë në Pekin me të cilën afirmojnë lidhjet e dyanshme, i kundërvehen terrorizmit ndërkombëtar dhe premtojnë bashkëpunim më të gjërë në fushën e teknologjisë, tregëtisë dhe luftimin e kriminalitetit.
Gjatë kësaj vizite, Koshtunica pritet të diskutojë edhe borxhet që Jugosllavia i ka Kinës të cilat gjithsejt sillen rreth 320 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG