Ndërlidhjet

KABUL


Trupat e Aleancës Veriore po tërhiqen nga Kabuli, ndërsa 70 ushtarët e parë gjermanë kanë mbërritur në kryeqytetin afgan. Ministri i brendshëm në qeverinë e përkohshme të Afganistani, Janus Kanuni, urdhëroi të mërkurën largimin brenda tre ditësh të njësiteve ushtarake të Aleancës Veriore, meqë përgjegjësitë për gjendjen policore dhe ushtarake do të transferohen tanimë tek Forca Ndërkombëtare e Sigurisë.
XS
SM
MD
LG