Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit, bën të ditur se sekretari Pauell, i cili nga datat 15 deri 21 janar do të vizitojë Indinë, Pakistanin dhe Japoninë, planifikon të ndalet edhe në Afganistan.
Kolin Pauell është personaliteti më i lartë amerikan, i cili do të udhëtojë për në Afganistan, që prej vizitës së ish-sekretarit të Shtetit, Henri Kisinxher, në vitin 1976.
XS
SM
MD
LG