Ndërlidhjet

SHTËRPCË


“Nëse lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Rugova dëshiron aleancë me koalicionin “Kthimi” të serbëve, atëherë le të bisedojë me autoritetet e Serbisë dhe Jugosllavisë në Beograd”, ka thënë Sokol Gjorgjeviq, zëvendës-shef i grupit parlamentar të “Kthimi”-t.
Gjorgjeviq ka thënë se ”deputetët serbë nuk duan kurrfarë marrëveshje pa pajtimin e zyrtarëve shtetërorë të Beogradit” dhe këte qëndrim e kanë përcjellë edhe në takimin e sotëm në Zyrën amerikane në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG