Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Zoran Gjingjiq ka biseduar në Beograd me shefen e grupit parlamentar të Koalicionit “Kthimi”, Rada Trajkoviqin për zhvillimet në parlamentin e Kosovës dhe pozicionin në të cilin gjendet ky koalicion, dhe ka thënë se qeveria serbe mbështet qëndrimet e “Kthimi”-t.
Në komunikatë thuhet se në 14 janar në qeverinë e Serbisë do të mbahet një takim i Gjingjiqit dhe deputetëve të koalicionit “Kthimi” të serbëve të Kosovës.
XS
SM
MD
LG