Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i Jashtëm izraelit ,Shimon Peres dhe ministra të tjerë të kabinetit kritikuan armatën e tyre për shkatërrimin e rreth 50 shtëpive palestineze në Brezin e Gazës.
Komiteti Ndërkombëtarë i Kryqit të Kuq tha se 93 familje, apo rreth 600 njerëz mbetën të pastrehë nga shkatërrimi i shtëpive në kampin e refugjatëve tek Rafahu, në jug të Gazës.
Shimon Peres ka kërkuar sqarime të plota për këte operacion, duke thënë se Izraeli nuk mundet të jetë i pandijshëm ndaj vujatjeve të civilëve palestinezë.
XS
SM
MD
LG