Ndërlidhjet

MINSK


Partitë opozitare të Bellorusisë kanë intensifikuar fushatën e tyre kundër presidentit Alyaksandr Lukashenka, duke i bërë thirrje Perëndimit që të ndërmarrë sanksione ekonomike dhe politike dhe të mbështesë ftesat e Sindikatave për protesta gjithëpopullore.
Në një letër drejtuar OSBE-së, Partia e Bashkuar Qytetare thotë se Lukashenka ka shtypur lëvizjen sindikale që kur u rizgjodh president vitin e kaluar.
XS
SM
MD
LG