Ndërlidhjet

TIRANË


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s,George Robertson filli bisedimet në Tiranë me zyrtarët e Shqipërisë për të diskutuar përpjekjet e vendit për luftimin e korrupsionit, forcimin e sitemit juridik dhe tejkalimin e krizës politike dhe energjetike.
Shqipëria është në mesin e 9 vendeve nga Evropa lindore që shpresojnë të bëhen anëtarë të Aleancës në të ardhmen.
Gjatë vizitës dy-ditëshe në Shqipëri, Robertson do të ketë takim me presidentin Rexhep Mejdani, kurse gjatë ditës bisedoi me kryeministrin Ilir Meta dhe ministra të tjerë të qeverisë.
XS
SM
MD
LG