Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeministri i Maqedonisë, Lubçe Georgievski, ka paralajmëruar se forcat e sigurisë, duhet të përqëndrojnë forcat e të përgatiten për një tjetër ofensivë në veri-perëndim të vendit, që sipas tij do të shkaktohet nga guerrilasit shqiptarë. Në një intervsistë televizive të enjten mbrëma, Georgievski fajësoi udhëheqësit politikë shqiptarë për, siç u shpreh ai, “mungesë dëshire për zbatimin e marrëveshjes së paqes dhe lehtësimin e kthimit të forcave të sigurisë”.
XS
SM
MD
LG