Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryesuesi i Ligës Arabe, Amr Musa pritet të diskutojë marrëdhëniet në botën arabe kur do të takojë sot në Bagdad, liderin e Irakut, Saddam Hussein.
Zyrtarët e Bagdadit thanë se Saddam do t’i paraqesë Amr Musës propozime për përmirësimin e marrdhënieve midis vendeve arabe dhe solidaritetit ndër-arab.
Presidenti i Shteteve të Bashkuar, George Bush përkujtoi së fundit se nëse Saddam refuzon të ripranojë inspektorët e Kombeve të Bashkuara për armatim, Shtetet e Bashkuara, siç tha Bush, “do të duhet të merren” me Saddamin “në kohën e duhur”.
XS
SM
MD
LG