Ndërlidhjet

UASHINGTON


Armata e Shteteve të Bashkuara njofton se ka bërë një provë të re në kuadër të sistemit të planifikuar amerikan për mbrojtjen raketore, e cila është vlerësuar e suksesëshme.
Zyrtarët ushtarakë njoftuan se një raketë rrugëpritëse ishte shkrepur nga luftanijet amerikane në Paqësor dhe kishte këputur në fluturim raketën sulmuese që ishte shkrepur nga Havajet.
Kjo është hera e parë që raketa fluturim-prerëse ishte shkrepur nga anijet.
Rusia dhe Kina kundërshtojnë planet amerikane për mbrojtjen raketore.
XS
SM
MD
LG