Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqëruajtësit e udhëhequr nga NATO dhe policia e Kombeve të Bashkuara kanë arrestuar mbrëmë tre shqiptarë afër fshatit Ponoshec që kontrabandonin një sasi armësh nga veriu i Shqipërisë në Kosovë, njoftuan zëdhënësit e UNMIK-ut.
Zëdhënësi Andrea Angeli tha se të paktën njëri nga të arrestuarist është shtetas i Shqipërisë. Ata e përcillnin një karvan me pesë mushka që transportonte 20 kilogram dinamit, 20 kallashnikovë dhe pushkë snajper, 2 pushkomitralezë e 15 mijë fishekë.
XS
SM
MD
LG