Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

LONDËR


Kreu i qeverisë kalimtare të Afganistanit, Hamid Karzai, përsëriti gjatë vizitës së sotme në Londër se vendi i tij ka nevojë për një prani më të madhe të forcës shumëkombëshe të sigurisë me qëllim që të ruhet paqja në kryeqytet dhe rajone të tjera. Karzai u tha anëtarëve të kabinetit të kryeministrit Toni Bler, se kërkon garanci ndërkombëtare se vendet pjesëmarrëse do të mbeten të angazhuara në Afganistan.
XS
SM
MD
LG