Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon është takuar sot me zyrtarët më të lartë Palestinez, për herë të parë pas emërimit të tij në këtë post, një vit më parë. Radioja Palestineze ka raportuar se Sharon ka kërkuar nga parlamentari Palestinez, Ahmed Korei, zyrtari i lartë Mahmoud Abbas dhe këshilltari ekonomik Mohammed Rashid, që ti thonë liderit të tyre, Jaser Arafat ta luftojë terrorizmin dhe t’ia bëjnë të qartë se presioni Izraelit do të vazhdojë.
XS
SM
MD
LG