Ndërlidhjet

JERUSALEM


Fronti Popullor për Çlirimin e Palestinës,fraksion radikal i Organizatës për Çlirimin e Palestinës, kumtoi se tërhiqet përkohësisht nga komiteti ekzekutiv i OÇP-së të kryesuar nga Yasser Arafat,derisa Autoriteti palestinez të lirojë liderin e tij,Ahmed Saadat,të arrestuar nga policia palestrineze muajin e kaluar.
Ndërkohë ,helikopterët e armatës izraelite kanë goditur me raketa një bazë detare palestineze në Brezin e Gazës,në shenjë hakmarrje,siç thanë për sulme kundër vendbanimeve të kolonëve ebrej dhe postbloqeve ushtarake.
XS
SM
MD
LG