Ndërlidhjet

NJU JORK


Zyrtarë të lartë izarelitë dhe palestinezë kanë mbajtur një raund tjetër takimesh në anekset e Forumit Ekonomik Botëror. Ministri i jashtëm izraelit, Shimon Peres, bisedoi me kryeparlamentarin palestinez, Ahmed Korei, rreth siç raportohet, mekanizmave për arritjen e armë-pushimit. Javën e kaluar, me zotin Korei dhe një ndihmës të liderit Jaser Arafat, është takuar në mënyrë sekrete edhe kryeministri izraelit, Ariel Sharon.
XS
SM
MD
LG